Vliv spánku na Vaše příjmy

Je obecně známo, že lidé stráví v posteli 1/3 dne. Ale až 40% obyvatel trpí spánkovou poruchou, která se projevuje nespavostí, přerušovaným spánkem nebo náměsíčností.

Takoví lidé rychleji podléhají nemocem a negativním myšlenkám, jsou nervóznější a běžné denní úkoly se jim mohou jevit jako něco nepřekonatelně těžkého. Jejich efektivita práce klesá s postupně sílící demotivací k práci a k vydělaným penězům. Často myslí na výhru v loterii, než aby si představili sebe jako člověka, který vydělává miliony běžnou prací.

Až 2/3 Čechů si myslí, že je jednodušší vyhrát v loterii, než si našetřit 1 milion vlastní prací.

Dokážete si představit, že v takovém stavu vyděláváte velké peníze? Odpověď bude s jistotou ne.

Jak souvisí spánek s Vašimi výdělky?

Psychologové a vědci širého světa přišli na to, jak úžasná a všemocná je naše mysl. Ve sportovním průmyslu je na denním pořádku tzv. vizualizace pohybů, kdy si atleti svůj výstup první představují v hlavě a následně jej vykonávají v reálu. Proč? Už před nějakou dobou se totiž zjistilo, že při představování věcí se zapojuje stejná mozková část, jako při opravdovém vnímání hmotných předmětů. Ve zkratce to znamená, že to co si dokážete představit v hlavě, můžete mít.

Jak si ale máte představovat své bohatství, když se ani pořádně nevyspíte?

Průměrný člověk spí denně 7 – 9 hodin každý den. Spánek nám pomáhá nasbírat energii do dalšího dne, třídí důležité myšlenky, pomáhá nám vypořádat se s problémy a mnohdy se nám stane, že ty nejlepší nápady dostaneme právě po výborném spánku.

A co to vlastně znamená?

Nespokojte se s málem. Věnujte svému spánku náležitou váhu. Pořiďte si pohodlnou matraci a povlečení, které ve Vás bude vzbuzovat příjemné pocity. Probouzejte se do nového dne s úsměvem a zvědavostí a zkuste si představit, že se Vám dneska konečně přihodí něco pěkného, protože:

„Ať už si myslíte, že to dokážete nebo že nedokážete, v obou případech budete mít pravdu.“

Henry Ford